Sladké ovoce z balkónu
Sponzorované odkazy:
Milujete slaďoučké ovoce přímo utržené ze zahrádky, ovoce plné vůně a výrazné chuti? Chybí vám zahrádka a máte pocit, že bez ní ho prostě mít nemůžete? Zkuste si přečíst následující řádky a pak vyrazte na nákupy.
Proč si pěstovat svoje vlastní?
Pěstovat si své vlastní ovoce, byť v menším množství a na balkóně, má smysl. Zde máte několik důvodů, proč „ano“.
Ovoce pěstované na balkóně utrhnete až ve chvíli, kdy bude plně zralé a chutné. Také s největší pravděpodobností poputuje přímo vám do úst. Díky tomu neztratí žádné hodnotné látky, tak jako v případě skladování. Je totiž dle výzkumů dokázáno, že do hodiny po utržení je ovoce nejprospěšnější.
Ovoce z balkónu nebude zaručeně obsahovat žádné škodliviny – žádná hnojiva, žádné látky na podporu růstu, ani látky vzniklé růstem v umělých podmínkách.
Jak si zajistit co nejlepší úrodu?
Balkonové vydání nikdy nezabezpečí takovou úrodu, která by uspokojila celou rodinu na sezonu. Pokud ale zajistíme vhodné podmínky, ovoce bude chutné a úroda na balkonové podmínky zajímavá.
Důležité je ihned v počátku zjistit si všechny potřebné informace o každém jednotlivém druhu a pak mu vytvořit náležité podmínky. Důležité je pro každou rostlinu světlo a přiměřená zálivka. Také by měly mít pro svůj život potřebný prostor, přesně dle uvedených požadavků. Hnojit rostlinku opatrně můžeme, nejlepší jsou přírodní formy hnojiva, například kvalitní kompost. Nesmíme zapomenout na to, že co k rostlině do zeminy přidáme, to nám pak prostřednictvím plodů rostlina naservíruje na talíř.
Keříčkové a další drobné ovoce
Nejjednodušší je asi pěstování drobných ovocných druhů. Mezi ně patří jahody, borůvky, brusinky, ale i třeba angrešt. Ke koupi jsou speciální odrůdy, třeba pnoucí jahodovníky, které jsou široce použitelné. Mnoho z nich se dá vysadit i do truhlíku, není tedy třeba ani balkonu.
Balkónové stromečky
Zahradníci už myslí i na majitele balkonů. Pro ně specielně prodávají nové druhy ovocných stromků – stromky v balkonovém vydání. Jsou tak malé, aby se na balkon vešly, zároveň ale dostatečně velké a silné na to, aby mohly plodit chutné ovoce. V balkonové verzi si můžeme koupit běžně jabloně, hrušně, meruňky či broskvoně, také ale třešně či nektarinky.
Dopřejte si trošku cizokrajného ovoce
Mezi balkonovými rostlinami nalezneme také spoustu druhů, které bychom asi nečekali. Fíky, moruše, muchovníky nebo třeba různé druhy kiwi, i to můžeme pěstovat na malém balkoně.
Článek Sladké ovoce z balkónu byl publikován 25. května 2010 v 00.00 v rubrice Byt. Autorem článku je Šárka Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).
Podobné články
- Nábytek na balkon - stylový a praktický 27.05.2013 12.00
- Přenosné grily na zahradu, balkon, terasu či dovolenou 04.06.2012 00.00
- Jaro začíná aneb co si pořídit na terasu či zahradu? 27.03.2015 17.00
- Zahradní slunečník se postará o příjemný stín 05.06.2011 00.00
- Smrtelná nebezpečí v domě – schody a obklady 05.01.2014 00.00
Top 10
- Mrazuvzdorná keramika pro osázení teras a balkonů
- Zamilujte se znovu do vaření – se správně zvolenými kořenkami II.díl
- Jak důkladně vyčistit sportovní láhve?
- Zamilujte se znovu do vaření – se správně zvolenými kořenkami I.díl
- Jak zakomponovat starožitnosti do podzimního interiéru – I.díl
- Haloterapie prospívá zdraví – udělejte si doma svoji solnou komůrku! II. díl
- Jak vyčistit sametové polštáře?
- Saunování zažívá boom - proč mít doma svoji vlastní saunu?
- Nechte se očarovat tajemnou silou krystalů - II. díl
- Jak zakomponovat starožitnosti do podzimního interiéru – II.díl
Tagy
dekorace nábytek zahradní nářadí sedací soupravy, pohovka kuchyně bydlení Jak vyčistit sametové polštáře? Zahrada kočičí tráva
Doporučujeme
Na nic nečekejte a pořiďte si nový byt v Praze již od 1,2 milionu Kč včetně DPH, na výběr mnoho lokalit.
Do bytu či domu kvalitní dřevěnou podlahu.
S bydlením je silně spojena i rekreace a dovolená, hlavně po dobře odvedené práci. Dopřejte si příjemnou dovolenou a vyberte si na MegaUbytko.cz ubytování na Jižní Moravě, kde zažijete relax a zábavu během celého roku.