Jak zakomponovat starožitnosti do podzimního interiéru – II.díl
Sponzorované odkazy:
V přechozím článku jsme se věnovali tomu, jak do svého příbytku na podzim zakomponovat starožitné doplňky. Dnes vám přinášíme volné pokračování tohoto článku o maličkostech s duší, které pamatují ještě naše předky.
Pokud jste fanouškem starožitného nábytku a doplňků, pravděpodobně již máte určité kousky, které rádi sbíráte. Nezapomeňte do svého designu začlenit podzimní estetiku, třeba do své podzimní dekorace na konferenčním stolku položte krásnou brož, nikde není napsáno, že musí zdobit pouze vaše kabáty. Bude-li na broži podzimní motiv, tím lépe.
Jednoduchou podzimní dekoraci, navíc funkční, vytvoříte, pokud vytáhnete starožitný porcelánový etažér a umístíte na něj jablíčka, jedlé kaštany, badyán, skořici a další typicky podzimní kuchyňské přísady. Nebudete muset řešit kam dát po nákupu ovoce, takový etažér vprostřed jídelního stolu bude lákat k zasednutí k chutné večeři. Etažér se nemusí používat pouze na Vánoce, jak jsme v našich končinách zvyklí.
Když na stůl položíte zajímavě zdobenou starožitnou cukřenku se speciálními zdobenými kleštičkami na kostkový cukru, bude iluze starých časů dokonalá. Návštěvy jistě uchvátí káva, či čaj nalévaná z konvice, která by mohla nekonečně dlouho vyprávět příběhy všech svých předešlých majitelů. Nezapomeňte návštěvě připravit klasickou podzimní moučník – jablíčky a skořicí voňavý štrůdl.
Chcete-li ve „starožitném hračičkování“ dojít ještě dál, až brzy pozvete své příbuzné na klasickou podzimní Svatomartinskou husu, nezapomeňte polévku podávat v porcelánové terině, houskové knedlíčky poskládat na postříbřený tácek po babičce a pivečko na zapití husičky nalévat z fortelného džbánku po pradědovi. Kdo miluje detaily, nezapomene omastek přelít do zdobeného omáčníku ze starožitnictví. Určitě ve svém okolí nějaké to starožitnictví máte, nezapomeňte se tam podívat po zdobných kroužcích na ubrousky. K dokonalosti budou chybět pouze látkové ubrousky s podzimním motivem, které si však z vybrané látky ušije i ta nejnešikovnější začínající švadlenka.
Na stůl pak nutně patří umístit starobylé svícny s vysokými svíčkami na dotvoření atmosféry večeře na zámku. K starobylému porcelánu skvěle ladí proutěné doplňky, misky, ošatky, do kterých můžete umístit nějaké dobroty pro hosty. Uvidíte, že letos na podzim opravdu s těmito tipy překvapíte.
První díl článku o starožitných doplňcích najdete ZDE.
Článek Jak zakomponovat starožitnosti do podzimního interiéru – II.díl byl publikován dnes v rubrice Doplňky. Autorem článku je Petra Havlíková. Pro diskusi slouží komentáře (0).
Podobné články
- Jak zakomponovat starožitnosti do podzimního interiéru – I.díl 26.10.2024 07.00
- Starožitný nábytek je stylový a trendy 07.11.2011 00.00
- Jessica Helgerson: živoucí residence 03.07.2011 00.00
- Podzimní trendy v interiérech 25.09.2013 12.00
- Je nejvyšší čas na zazimování vaší chaty, či chalupy 09.11.2021 09.00
Top 10
- Mrazuvzdorná keramika pro osázení teras a balkonů
- Jak zakomponovat starožitnosti do podzimního interiéru – I.díl
- Nechte se očarovat tajemnou silou krystalů - II. díl
- Nechte se očarovat tajemnou silou krystalů - I. díl
- Šedá barva do koupelny? A proč ne?
- Co je třeba zařídit na podzim?
- Myslíte si, že už nemůžete své hosty více šokovat? Kupte si správnou barvu sedačky!
- Jak co nejlépe pečovat svou podzimní zahradu II. díl
- Jak co nejlépe pečovat svou podzimní zahradu I. díl
- Jak a proč pěstovat kočičí trávu?
Tagy
dekorace nábytek zahradní nářadí sedací soupravy, pohovka kuchyně bydlení Jak vyčistit sametové polštáře? Zahrada kočičí tráva
Doporučujeme
Na nic nečekejte a pořiďte si nový byt v Praze již od 1,2 milionu Kč včetně DPH, na výběr mnoho lokalit.
Do bytu či domu kvalitní dřevěnou podlahu.
S bydlením je silně spojena i rekreace a dovolená, hlavně po dobře odvedené práci. Dopřejte si příjemnou dovolenou a vyberte si na MegaUbytko.cz ubytování na Jižní Moravě, kde zažijete relax a zábavu během celého roku.