Haloterapie prospívá zdraví – udělejte si doma svoji solnou komůrku! II. díl

Sponzorované odkazy:

Haloterapie prospívá zdraví – udělejte si doma svoji solnou komůrku! II. díl

minulém článku jsme se věnovali tomu, jaké účinky má haloterapie a proč byste si měli svou solnou jeskyňku udělat i vy doma, pokud máte dostatek finančních prostředků. Dnes nabízíme volné pokračování tohoto článku, protože se jedná o velmi obsáhlé téma a chceme, abyste měli všechny potřebné informace. Tak se dejte do čtení!

Kroky k vytvoření solné místnosti

  • Vytvořit si doma himalájskou solnou místnost je se správnou pomocí poměrně jednoduché. Následujících šest kroků vás provede procesem budování vaší domácí solné terapeutické místnosti:
  • Vyberte vyhrazený prostor pro vaši solnou místnost.
  • Najměte si konzultanta, který vám pomůže naplánovat a navrhnout vaši solnou místnost.
  • Vyberte si materiály, nábytek a dekorační předměty.
  • Zjistěte, jaký halogenerátor potřebujete pro svůj prostor – opravdu záleží na velikosti.
  • Kupte si potřebný materiál a generátor.
  • Najměte dodavatele se zkušenostmi s budováním solných místností nebo jeskyní.
  • Stávající pokoj, podkroví nebo sklep můžete přeměnit na svou domácí haloterapeutic­kou oázu.

A co když nemáte volný pokoj?

Jak již bylo zmíněno dříve, stále si můžete doma vytvořit solnou místnost i s omezeným prostorem. Podívejte se na následující možnosti, jak si doma vytvořit solnou místnost, když nemáte k dispozici určenou místnost. Zvolte menší prostor, menší generátor, anebo si pořiďte pouze solnou stěnu, která má sice menší benefity pro zdraví, ale i to bude lepší než nic. Himalájské solné stěny jsou krásné a odolné a lze je použít v domácnostech nebo podnicích jako akcentní stěny. Cena je dána velikostí stěny a použitými materiály. Můžete si vybrat mezi himalájskými solnými cihlami a ručně vyráběnými solnými panely.

Vyplatí se solná místnost?

Počáteční investice do himalájské solné místnosti doma se může zdát astronomická, ale když vezmete v úvahu čas a peníze, které ušetříte tím, že nebudete cestovat do lázní nebo wellness hotelu, může se vám časem investice alespoň částečně vrátit. Ne všude se dá solná jeskyně najít a cestovat hodiny týdně je také žroutem času a peněz. V závislosti na vašem onemocnění byste měli solnou jeskyni navštěvovat jednou až dvakrát týdně, cestovat za haloterapií do krajského města vám zabere třeba čtyři hodiny času, plus čas strávený v solné jeskyni. Ceníte-li si svého času, jistě rádi ušetříte deset až dvanáct hodin týdně, že?

Soukromí

Komerční solné jeskyně jsou často sdíleny s jinými zákazníky, takže možná budete chtít vytvořit solnou místnost doma, abyste si užili klidné prostředí. Dalším problémem bývá období respiračních onemocnění – jistě nechcete sedět v jeskyni s někým kdo kýchá a kašle – ano, zákazníci by tam neměli chodit nakažení, ale bohužel praxe bývá dost často jiná. Existují také jedinci, kteří mají doslova extrémně oslabenou imunitu a těm rozhodně pobyt v solné jeskyni s jinými návštěvníky rozhodně neprospěje. Třeba lidé po transplantaci, ti, co podstupují imunomodulační léčbu, po chemoterapii apod.

Benefity užívání solné jeskyně pro zdraví

Dýchací systém:

Zlepšení dýchání: Redukce zánětů a podráždění dýchacích cest. Prevence a zmírnění astmatu: Příznivý vliv na průdušky. Ochrana před infekcemi: Antibakteriální a antivirové účinky soli. Uvolnění hlenů: Zmírnění příznaků nachlazení a chřipky.

Kůže:

Léčba kožních onemocnění: Ekzémy, lupénka, akné. Zvlhčení a regenerace pokožky: Sůl vyživuje a zklidňuje pokožku. Zrychlení hojení ran: Podpora přirozených regeneračních procesů.

Celkové zdraví:

Posílení imunity: Stimulace imunitního systému. Zlepšení spánku: Relaxační účinky prostředí solné jeskyně. Snížení stresu: Úleva od úzkosti a napětí. Zvýšení energie: Revitalizace organismu. Podpora detoxikace: Odstraňování škodlivých látek z těla. Další benefity: Příjemná atmosféra: Relaxační prostředí s jemným osvětlením a uklidňující hudbou. Bezpečné pro všechny věkové kategorie: Vhodné i pro děti a seniory. Žádné vedlejší účinky: Přírodní a bezpečná metoda.

Jak se při používání své solné jeskyně chovat?

Před pobytem ve své solné jeskyni se doporučuje napít čisté vody. Hydratace je důležitá pro optimální účinky solné terapie. Do jeskyně je vhodné vzít si kapesník, pro případ, že by se objevil výtok z nosu. Někteří lidé mohou po sezení v solné jeskyni pociťovat mírnou slanou chuť v ústech. Pokud vás to bude obtěžovat, můžete si po návštěvě vypláchnout ústa čistou vodou. Někteří lidé také doporučují použít nosní sprej s mořskou vodou, který může dále podporovat hydrataci dýchacích cest.

Co se týče oblečení, volte pohodlné a volné oblečení, ve kterém se budete cítit uvolněně. Teplota v solné jeskyni je obvykle příjemná, ale můžete mít s sebou lehkou deku pro případ, že by vám byla zima. Nebuďte ani ve své solné jeskyni v botách, raději si oblečte čisté hřejivé ponožky. Vzhledem k tomu, že se v solné jeskyni zároveň také relaxuje, je vhodné vypnout mobilní telefon a věnovat se pouze odpočinku. V jeskyni se snažte dýchat zhluboka nosem a ústy, abyste co nejvíce využili příznivých účinků soli.

Předchozí díl našeho článku najdete ZDE.

FOTO: Pixabay.com, cz.pinterest.com/pin/707­20656643570915/, cz.pinterest.com/pin/211­174977012966/, cz.pinterest.com/pin/387­73246784892943/,

Článek Haloterapie prospívá zdraví – udělejte si doma svoji solnou komůrku! II. díl byl publikován 12. listopadu 2024 v 07.00 v rubrice Doplňky. Autorem článku je Petra Havlíková. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...