Barové posezení v kuchyni
Sponzorované odkazy:
Barový pult, jako součást kuchyňského interiéru, se stává v poslední době žádoucím komponentem kuchyňské linky. Barový pult slouží nejen k servírování alkoholických i nealkoholických nápojů, ale i k podávání pokrmů či popíjení lahodné kávy. Barovým pultem se zpravidla řeší rozdělení interiérů dvou místnosti, kterými jsou obývací pokoj a kuchyň.
Design
K základním a nejtypičtějším modelům je umístění barové desky těsně nad deskou pracovní, která bude podpírána kovovými, dřevěnými či skleněnými nohami. K takto vyvýšenému baru jsou zapotřebí pravé barové židličky, které jsou charakteristické svými vysokými nohami. V případě propojení interiéru by se jejich vzhled měl dokonale snoubit s nábytkovým vybavením a doplňky obývacího pokoje. Pokud obývacímu pokoji dominuje kožená sedačka a tmavý nábytek, měly by být barové židle koncipovány do podobného materiálové složení. Potah židle nemusí disponovat totožným barevným odstínem, nýbrž její konstrukce by měla barevně ladit s barvou převládajícího nábytku. Barová židle, stejně jako ostatní sedací nábytek, by měla být přizpůsobena proporcím těla svého uživatele. Sedák barové židle by měl být ve výšce 60 – 80 cm nad zemí, což si u některých typů můžeme mechanicky nastavit pomocí pístového systému nebo otáčením šroubu.
Druhým možným řešením barového posezení je zdvojená pracovní deska, která bude zrcadlově protínat pracovní prostor nebo bude atypicky řešena do různých směrů. K takto řešenému barovému posezení, které zpravidla nahrazuje jídelní stůl, vybíráme standardně vysoké jídelní židle. K velkým výhodám tohoto řešení patří dostatečný prostor pro nohy, jelikož barová deska je postavena na bočních nohách, tudíž celkový prostor pultu je volný.
Technické parametry
Výška barového pultu by se měla pohybovat v rozmezí od 100 do 120 cm, čemuž je přizpůsobena i výška barové židličky. Naopak jeho šířka záleží na prostorových možnostech daného interiéru, konkrétního využití a osobního vkusu. V případě, že má být barový pult zároveň alternativou jídelního stolu, volme širší desku, která nás nebude omezovat v pohybu a servírování vícero talířů, nápojového skla či ostatních jídelních doplňků.
Základním tvarem barového pultu je obdélník, který však může být zejména v moderních interiérech nahrazen atypickými tvary, ke kterým patří oblíbený ovál či podoba ledvinky.
Článek Barové posezení v kuchyni byl publikován 16. června 2009 v 16.00 v rubrice Nábytek. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (0).
Podobné články
- Bar vhodný do každého bytu 05.01.2010 00.00
- Domácí bar jako stylové doplnění interiéru 28.12.2017 08.00
- Barová stolička dle Michaela Stolworthyho 27.02.2011 00.00
- Barové židle 23.02.2009 09.00
- Barové židle přesně dle vašich představ 12.02.2011 00.00
Top 10
- Zamilujte se znovu do vaření – se správně zvolenými kořenkami I.díl
- Jak vyčistit sametové polštáře?
- Zamilujte se znovu do vaření – se správně zvolenými kořenkami II.díl
- Haloterapie prospívá zdraví – udělejte si doma svoji solnou komůrku! II. díl
- Postel Ikea – vsaďte na kvalitu a moderní design
- Mrazuvzdorná keramika pro osázení teras a balkonů
- Lenoška do každého obývacího pokoje
- Saunování zažívá boom - proč mít doma svoji vlastní saunu?
- Jak zakomponovat starožitnosti do podzimního interiéru – I.díl
- Jak zakomponovat starožitnosti do podzimního interiéru – II.díl
Tagy
dekorace nábytek zahradní nářadí sedací soupravy, pohovka kuchyně bydlení Jak vyčistit sametové polštáře? Zahrada kočičí tráva
Doporučujeme
Na nic nečekejte a pořiďte si nový byt v Praze již od 1,2 milionu Kč včetně DPH, na výběr mnoho lokalit.
Do bytu či domu kvalitní dřevěnou podlahu.
S bydlením je silně spojena i rekreace a dovolená, hlavně po dobře odvedené práci. Dopřejte si příjemnou dovolenou a vyberte si na MegaUbytko.cz ubytování na Jižní Moravě, kde zažijete relax a zábavu během celého roku.