Luxfery v interiéru

Tagy:  luxfery, luxfera, luxfer

Sponzorované odkazy:

Luxfery v interiéru

O využití luxfer v interiéru by nám mohli vykládat naši prarodiče, jelikož v té době tvořily tyto skleněné dlaždice nedílnou součást téměř všech staveb. Tehdejší využití luxfer bylo totožné s využitím současným, od jejich přítomnosti se očekává prosvětlení a estetické zkrášlení místnosti.

Výběr

V současné době představuje nabídka luxfer na tuzemském trhu neuvěřitelnou paletu barev, velikostí a tvarů. Vybírat můžeme z několika barevných variací, ale i z bezbarvého či průsvitného provedení. K oblíbeným typům patří matné provedení, velmi žádoucí jsou skleněné tvárnice s dekorativními rytými prvky. Do tmavších místností je vhodné volit luxfery se stoprocentní propustností světla, tedy čiré a netónované skleněné tvárnice.

Luxfery jsou k dostání ve standardní velikosti, a to o rozměrech 19 × 19 × 8 cm nebo v miniaturním provedení o rozměrech 9,4 × 19 × 8 cm. Vybírat však můžeme z nabídky velkoplošných formátů o rozměrech 24 × 24 × 8 nebo 30 × 30 × 10 cm.

K doplňkovým programům patří zakončovací a rohové luxfery, jejichž přítomnost přispěje k perfektnímu provedení a dokonalému designovému ztvárnění.

Využití

V moderních interiérech se luxfery velmi často používají k vytvoření příček, které od sebe oddělují jednotlivé místnosti. Využití si však nalezly i v koupelně, kde jsou nejčastěji používány k výstavbě sprchové zdi nebo umyvadlové plochy. Luxferovou zdí je také možno oddělit toaletu, která zpravidla v prostorných koupelnách narušuje celkový dojem. V kuchyních se luxfery využívají k sestavě jídelních pultů nebo domácích barů, velmi efektně působí jako dekorativní prvek zdi.

Stavba

Jednotlivé luxferové dílce se sestavují za pomoci malty, konečnou úpravou je velmi jemné spárování. Stavba luxferové zdi je obdobná se stavbou, při které se používají klasické cihly.

V interiérech se zpravidla používají luxferové prefabrikáty, které se zákazníkům vyrábějí na míru dle předem stanovených požadavků. K největším výhodám prefabrikátových luxfer patří nízké požadavky na práci, jelikož jednotlivé dílce jsou v dílně předem sesazeny do téměř finální podoby. Nejsnadnější montáží luxfer je suchá varianta, při které se jednotlivé dílce sestavují do předem připravených dřevěných rámů.

Jeden metr čtvereční luxferové stěny nebo příčky disponuje hmotností v rozmezí 60 – 85 kg, což si klade vysoké požadavky na poměrně značnou nosnost podlahy.

Článek Luxfery v interiéru byl publikován 30. června 2009 v 08.00 v rubrice Doplňky. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...