Nechte do svého bytu vstoupit styl Japonska
Sponzorované odkazy:
Japonský interiér je čistý a jasný s ostrými liniemi. Tradičními barvami jsou bílá, černá, červená, zlatá ale i tmavě hnědá a zelená. Japonci si se zařizováním bytu dávají ohromnou práci a řídí se mnohými pravidly. Uctívané je staré čínské umění feng-shui, které je v podstatě naukou o harmonii a vstahuje se i k útulnému, příjemnému a zdravému bydlení. Podle feng-shui totiž v domě proudí životodárné energie čchi, kterou můžeme nepořádkem či nedodržováním některých základních pravidel oslabit. Feng-shui je složité a velice rozsáhlé umění spokojeného života.
Japonská kuchyň
Tak jako ve všech místnostech v bytě, i v kuchyni platí pravidlo jednoduchosti, čistoty a ostrých linií, které sou pro Japosko typické. Prostor by měl být světlý a vzdušný. Japonský nábytek bývá tmavý, stěny mohou být naopak v kontrastu tedy ve světlounkých barvách. Pro Japonsko je typický nízký nábytek, čehož budeme moci využít u jídelního stolu. U něj se nesedí na židlích ale na pohodlných měkkých polštářcích. Pokud toužíte zachovat českou klasiku a pouze zpestřit japonskými prvky pak můžete použít jídelní stůl klasické výšky nejlépe čtvercovitý z tmavého dřeva. Doplnit interiér pak můžete obrázky na zdi, čerstvými květinami a bílým či černým nádobím v japonském stylu.
Ložnice dle feng-shui
Ložnice je podle učení Feng-shui nejdůležitější místností v bytě. I zde platí pravidlo jednoduchosti. Nábytek by neměl být přímo u postele a nejlepší je, je-li světlé barvy.
Obývací pokoj
Obývací pokoj reprezentuje otevřenost a vřelost. Tato místnost by měla být teplá, příjemná a útulná. Nábytek nízký dřevěný jako je tomu v celém domě. Uprostřed místnosti by měl být volný prostor pro lepší proudění energie. Při zařizování obývacího pokoje si můžeme vyhrát s nejrůznějšími bytovými doplňky. Pokoj nesmí působit přeplněně ale rostliny a dekorace v podobě váz a svíček navodí krásně hřejivou atmosféru.
Japonské feng-shui zahrady
Něčím nepopsatelně nádherným a fascinujícím jsou tradiční japonské zahrady, o které se jejich majitel stará i dlouhé hodiny každý den. Taková zahrada je plná harmonie a klidu. Ovykle je celá zelená porostlá huňatým mechem, se skalkami a tiše šumícím potůčkem. Důležitým prvkem jsou obrovské i menší oblázky, občas i plocha písku, která je vždy speciálními hrabičkami rozčesaná do nádhernách motivů tvořených naprosto shodnými liniemi. V japonských zahradách najdeme také nízké stromky a velmi oblíbené bonsaje.
Článek Nechte do svého bytu vstoupit styl Japonska byl publikován 8. ledna 2010 v 00.00 v rubrice Byt. Autorem článku je Šárka Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).
Podobné články
- Bydlení dle feng shui 09.11.2009 00.00
- Feng-shui v našem bytě 27.12.2009 00.00
- Jak si přitáhnout bohatství do domu? 12.06.2021 09.00
- Šťastný bambus přináší hojnost do domu. Víte, jak se o něj starat? 15.06.2021 09.00
- Pod postelí nejsou jenom bubáci 06.05.2023 07.00
Top 10
- Mrazuvzdorná keramika pro osázení teras a balkonů
- Zamilujte se znovu do vaření – se správně zvolenými kořenkami II.díl
- Jak důkladně vyčistit sportovní láhve?
- Zamilujte se znovu do vaření – se správně zvolenými kořenkami I.díl
- Jak zakomponovat starožitnosti do podzimního interiéru – I.díl
- Koupelnový nábytek je významným prvkem koupelny - víte, jaký vybrat?
- Jak vyčistit sametové polštáře?
- Haloterapie prospívá zdraví – udělejte si doma svoji solnou komůrku! II. díl
- Saunování zažívá boom - proč mít doma svoji vlastní saunu?
- Tipy na dárky pro kolegyně? Tyto jsou skvělé!
Tagy
dekorace nábytek zahradní nářadí sedací soupravy, pohovka kuchyně bydlení Jak vyčistit sametové polštáře? Zahrada kočičí tráva
Doporučujeme
Na nic nečekejte a pořiďte si nový byt v Praze již od 1,2 milionu Kč včetně DPH, na výběr mnoho lokalit.
Do bytu či domu kvalitní dřevěnou podlahu.
S bydlením je silně spojena i rekreace a dovolená, hlavně po dobře odvedené práci. Dopřejte si příjemnou dovolenou a vyberte si na MegaUbytko.cz ubytování na Jižní Moravě, kde zažijete relax a zábavu během celého roku.